مجاهد-سطح-قضایای-آدم‌ربایی-به-صفر-رسیده-است

محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ا.ا می‌گوید که در نتیجه مبارزه جدی با آدم‌ربایان، صدها آدم‌ربا بازداشت و کشته شدند و بیش از ۲۰۰ تن از چنگ آنان نجات یافته اند.

به گزارش افغان نیوز؛ محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع این اظهارات را امروز (یک‌شنبه، 10 جدی) در کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون امور امنیتی و تصفیوی مطرح کرده است.

سرپرست وزارت وزارت دفاع ملی ا.ا گفته است که تمام شبکه‌های آدم‌ربایان که در زمان «اشغال و قبل از آن ایجاد شده بود و زورمندان از آن‌ها برای غارت تاجران ملی و ثروتمندان افغان استفاده می‌کردند، متلاشی شده است».

او بیان داشت که طرزالعمل ویژه‌ای برای حمل سلاح ترتیب شده است که براساس آن هیچ کس نمی‌تواند به‌گونه غیرقانونی سلاح حمل کند و در حال حاضر «هیچ مورد قابل توجهی از آدم‌ربایی در افغانستان نداریم و سطح قضایای آدم‌ربایی تقریباً به صفر رسیده است و تاجران ملی و ثروتمندان افغان که هدف اصلی آدم‌ربایان بودند، باید مطمئن باشند».

مجاهد افزود که برخی از گروه‌های شریر و مغرض می‌خواهند با ارائه اطلاعات نادرست افغانستان را ناپایدار به جهان معرفی کنند که «متاسفانه سازمان ملل و شورای امنیت نیز قربانی این اطلاعات نادرست شده‌اند».

طبق معلومات ارائه شده از سوی سرپرست وزارت دفاع ملی ا.ا، نیروهای امنیتی طی 12 ماه گذشته توانسته اند که 99 درصد از قاچاق سنگ‌های قیمتی، آثار تاریخی، چهارتراش و اسعار خارجی به بیرون از کشور جلوگیری نمایند.

سرپرست وزارت دفاع تاکید کرد: افرادی که با مهارت‌های خاص در صفوف ا.ا جابه‌جا شده بودند و سبب بی اعتمادی میان دولت و رعیت می‌شدند، اخراج گردیدند و بالای کسانی‌که هنوز باقی‌مانده اند، کار جریان دارد.

مجاهد تصریح کرد که قانون حاکم است، عدالت شرعی اجرا می‌شود و همه شهروندان از حقوق مساوی برخوردارند. به گفته او، در 12 ماه اخیر از سوی محاکم شرعی ا.ا بیش از 46 هزار دوسیه‌ جزایی حل و فصل شده است که از آن جمله 30 هزار و 347 قضیه جنایی ملکی، 12 هزارو 189 امنیت عامه و فساد اداری و 4 هزار و 261 قضیه مربوط منسوبین امنیتی می‌باشد.

مجاهد: سطح قضایای آدم‌ربایی به صفر رسیده است

پیام ها

نظرتان را بیان کنید

پیام های ارسالی پس از تایید منتشر خواهند شد